Przebieg drugiego tygodnia praktyk

🇪🇺 Minął już drugi tydzień projektu “Europejskie praktyki zawodowe dla uczniów EZN VI”, a to oznacza, że nasi uczniowie zdążyli się dokładnie zapoznać ze swoimi miejscami pracy i z wykonywanymi zadaniami.

💡 W przeciągu trzech dni 19 uczestników projektu przedstawi 9 firm, w których odbywają się ich praktyki zawodowe.

1️⃣ Pierwszą firmą, do której trafiło 2 naszych uczniów, jest FULL SERVICE CANARIE. O tym jak wygląda praca w tej firmie opowiedzą nam Szymon i Rafał.

💬 “W firmie FULL SERVICE CANARIE zajmujemy się tworzeniem interfejsu do bazy danych w formie aplikacji internetowej, którą piszemy w języku PHP. Aplikacja ma umożliwiać wyszukowanie, dodawanie, edytowanie oraz usuwanie klientów firmy wraz z danymi na ich temat. W tym celu wykorzystujemy programy takie jak Visual Studio Code, MYSQL, phpMyAdmin, XAMPP oraz Mozilla Firefox. Do naszych zadań należy również digitalizacja zebranych do tej pory danych, które są obecne jedynie w formie papierowej. W tym celu wykorzystujemy program Microsoft Excel.”

2️⃣ Kolejną firmą jest CLUB DE SURF FUERTE TRIBU, a swoją pracę i wykonywane zadania przedstawi nam Alicja i Michał.

💬 “Fuertetribu Club de Surf to przełomowa szkoła surfingu, która specjalizuje się w dostosowywaniu tego sportu dla wszystkich, również osób z niepełnosprawnościami. Do naszych zadań w firmie należy prowadzenie oficjalnego konta w serwisie społecznościowym TikTok, tworzenie materiałów promujących szkołę oraz optymalizacja systemu rezerwacji zajęć. Podczas pracy korzystamy z edytora wideo CapCut, chmury SmugMug, Google Workspace oraz Visual Studio Code. Bardzo lubimy naszą pracę, szczególnie super wygodne siedzenia :)”

3️⃣ Ostatnią firmą, jaką dzisiaj przedstawimy jest firma EXCURSION CENTER. Swoje doświadczenia związane z pracą w tej firmie przedstawi nam Bartosz i Maksymilian.

💬 “Pracujemy w firmie Excursion Center, która zajmuje się organizowaniem wycieczek po Wyspach Kanaryjskich. We dwójkę jesteśmy odpowiedzialni za prowadzenie mediów społecznościowych. Ostatnimi czasy jednak skupiamy się montowaniu krótkich filmików promocyjnych, które mogłyby zostać opublikowane na Facebooku, Instagramie lub TikToku. Na codzień korzystamy z programu DaVinci Resolve oraz pracujemy na prywatnych laptopach. Oprócz tego zajmujemy się szukaniem błędów na stronie firmy w języku polskim. Jesteśmy również zaangażowani we wdrażanie nowej strony internetowej.”

⌛ Na dzisiaj to już wszystkie firmy, zapraszamy jutro po 3 kolejne.

Scroll to Top