Pracując rozwijamy nasze pasje

🇪🇺 Dzisiaj pokażemy wam już 3 ostatnie z 9 firm, do których trafili nasi uczniowie w ramach projektu “Europejskie praktyki zawodowe dla uczniów EZN VI”.

7️⃣ Siódmą firmą, w której odbywają się praktyki zawodowe w ramach projektu, jest firma BARRACUDA PERDOMO. O swoich doświadczeniach z pracy opowie nam Łukasz.

💬 “Pracuję w “BARRACUDA PERDOMO” jest to biuro organizującą wycieczki łodziami. Zajmuję się tu robieniem oraz obróbką zdjęć (głównie w programie Gimp/Darktable), nagrywaniem filmów oraz ich edycją za pomocą programu Canva. Jestem również odpowiedzialny za rozwój naszego profilu na Instagramie (obejmuje to przygotowanie postów, przygotowanie opisów, znalezienie odpowiednich hashtagów oraz nawiązywanie współprac mających na celu zwiększenie naszych zasięgów w mediach społecznościowych).”

8️⃣ Następna z kolei jest firma JET SKI, o której opowiedzą nam Jan z Grzegorzem.

💬 “Firma JetSki Safari Corralejo jest dynamiczną i innowacyjną firmą działającą w branży turystycznej z siedzibą w miejscowości Corralejo. Specjalizuje się w organizowaniu ekscytujących wycieczek na skuterach wodnych (JetSki) dla turystów z całego świata, oferując im wyjątkowe i niezapomniane doświadczenia na wodach archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jako praktykanci zajmujemy się wsparciem technicznym pracowników firmy, pomagając im w rozwiązywaniu problemów związanych z oprogramowaniem i sprzętem. Zajmujemy się również konfiguracją i utrzymaniem urządzeń komputerowych. Wspieramy dział marketingu w rozwijaniu i aktualizacji strony internetowej firmy oraz w prowadzeniu mediów społecznościowych. Rozumiemy przez to prowadzenie Instagrama, Facebooka, czy też strony internetowej firmy. W celu edycji zdjęć używamy Gimpa, Painta oraz narzędzi, które oferują nam same aplikacje mediów społecznościowych. Warto dodać, że pomagamy również w wysyłaniu zdjęć z wycieczek bezpośrednio do ich klientów przy wykorzystaniu narzędzia WeTransfer.”

9️⃣ Ostatnią, ale równie ciekawą firmą na naszej liście jest firma JETSURF FUERTEVENTURA. To właśnie ta firma przyjęła na okres praktyk jedynego elektronika, który bierze udział w projekcie. O tym jak im się tam pracuje opowiedzą nam Dawid, Bartosz i Kajetan.

💬 “Firma Jet Surf zajmuje się wypożyczaniem sprzętu do ekstremalnych sportów wodnych. Naszym zadaniem jest obróbka zdjęć w programie Gimp oraz montaż filmów w programie DaVinci Resolve. Trafiąją one później na social media firmy. Innymi naszymi obowiązkami były: wykonanie kosztorysu dla projektu modernizacji miejsca pracy (Excel), dodawanie rekordów do bazy danych firmy (MySQL), tworzenie prostych dokumentów w programie Word, projektowanie strony internetowej w programie Figma oraz nanoszenie poprawek na istniejącą stronę w WordPress. Zajmowaliśmy się również konserwacją sprzętu i naprawą prostych układów elektronicznych.”

🏝️ To już wszystkie firmy, które przyjęły naszych uczniów w ramach praktyk. Jednak my nie zwalniamy tempa i już jutro opowiemy wam o wycieczce na wyspę Lanzarote, którą uczestnicy projektu mieli okazję zwiedzić tydzień temu w sobotę.

Scroll to Top